Blog

yazar | Mart 1, 2023 | 0 Comments

İstanbul En İyi 10 Deniz Mahsülleri Restoranı

İstanbul‘da birçok deniz mahsülleri restoranı bulunmaktadır. İşte İstanbul’un en iyi 10 deniz mahsülleri restoranı:

 1. Kınalıada Balıkçısı – Kınalıada
 2. Mavi Balık – Bebek
 3. Balıkçı Lokantası – Arnavutköy
 4. Poseidon Balıkçılık – Kuruçeşme
 5. Balıkçı Sabahattin – Kumkapı
 6. G Balık – Yeniköy
 7. Körfez Balıkçılık – Moda
 8. Borsa Balık – Karaköy
 9. Mekan Balık – Ortaköy
 10. Sur Balık – Galata

Her bir restoran hakkında:

 1. Kınalıada Balıkçısı – Kınalıada: İstanbul’un en güzel adalarından biri olan Kınalıada’da bulunan Kınalıada Balıkçısı, taze deniz mahsülleri, mezeleri ve şarapları ile ünlüdür. Balık çorbası, ızgara kalamar, ahtapot ızgara, tava karides ve mezeleri lezzetli yemekler arasındadır.
 2. Mavi Balık – Bebek: Bebek’te deniz manzaralı bir konumda bulunan Mavi Balık, kaliteli deniz mahsülleri ve mezeleri ile tanınmaktadır. Menüsünde taze ızgara balıklar, kalamar tava, midye dolma ve farklı çeşitlerde mezeler bulunmaktadır.
 3. Balıkçı Lokantası – Arnavutköy: Arnavutköy’de bulunan Balıkçı Lokantası, İstanbul’un en iyi deniz mahsülleri restoranlarından biridir. Menüsünde mezeler, ızgara balıklar, ahtapot ızgara, midye dolma, tava kalamar ve diğer taze deniz mahsülleri bulunmaktadır.
 4. Poseidon Balıkçılık – Kuruçeşme: Boğaz manzaralı konumu ve kaliteli yemekleri ile dikkat çeken Poseidon Balıkçılık, taze deniz mahsülleri ve mezeleri ile ünlüdür. Menüsünde midye dolma, ahtapot ızgara, ızgara çipura, tava karides ve farklı çeşitlerde mezeler bulunmaktadır.
 5. Balıkçı Sabahattin – Kumkapı: Kumkapı’da bulunan Balıkçı Sabahattin, İstanbul’un en ünlü deniz mahsülleri restoranlarından biridir. Taze mezeleri, ızgara balıkları, midye dolma, ahtapot ızgara ve diğer deniz mahsülleri ile ünlüdür.
 6. G Balık – Yeniköy: Yeniköy’de bulunan G Balık, taze deniz mahsü

Yorum Bırak

E-mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.