Blog

yazar | Şubat 25, 2023 | 0 Comments

İzmir Balık Restoranları

İzmir’de deniz ürünleri sevenlerin mutlaka ziyaret etmeleri gereken birçok harika balık restoranı var. İzmir’in güney sahil şeridinde yer alan liman kentlerinin olması nedeniyle, taze deniz ürünlerine ulaşmak daha kolaydır. Bu nedenle İzmir, kaliteli deniz ürünleri için harika bir yerdir.

İşte İzmir’deki en iyi balık restoranlarından bazıları:

  1. Midyeci Ahmet – Kordonboyu İzmir Kordonboyu’nda yer alan Midyeci Ahmet, yerli ve yabancı turistler tarafından en çok tercih edilen restoranlardan biridir. Midye dolması ve kalamar tava, restoranın en popüler yemekleri arasındadır.
  2. Mavişehir Balıkçısı – Mavişehir İzmir’in Mavişehir semtinde yer alan Mavişehir Balıkçısı, taze balık seçenekleriyle ünlüdür. Restoranın balık çorbası ve mezeleri de oldukça lezzetlidir.
  3. Giritli İsmail’in Yeri – Alsancak Alsancak’ta yer alan Giritli İsmail’in Yeri, geleneksel Girit mutfağına odaklanan bir restorandır. Yemeklerin yanı sıra, restoranın şarap seçenekleri de oldukça çeşitlidir.
  4. Çiya Sofrası – Konak Konak’ta yer alan Çiya Sofrası, Türk mutfağına özgü yemekleri sunan bir restorandır. Ancak restoranın deniz ürünleri de oldukça lezzetlidir. Zeytinyağlı levrek, mücver ve kalamar tava, restoranın en sevilen yemekleri arasındadır.
  5. Suna’nın Yeri – Karşıyaka Karşıyaka’da yer alan Suna’nın Yeri, İzmir’in en eski balık restoranlarından biridir. Restoranın karides güveç ve istiridye tava gibi yemekleri oldukça ünlüdür. Ayrıca restoranın yemekleri, doğal malzemelerle hazırlanır ve yerel ürünler kullanılır.
  6. Karina Balıkçısı – Balçova Balçova’da yer alan Karina Balıkçısı, İzmir’in en popüler balık restoranlarından biridir. Restoranın taze levrek, çipura ve karides gibi deniz ürünleri oldukça lezzetlidir. Ayrıca restoranın müşterilerine sunduğu manzara da harikadır.
  7. Kordon Balıkçısı – Alsancak Alsancak’ta yer alan Kordon Balıkçısı, İzmir’in en popüler balık restoranlarından biridir. Restoranın taze ızgara kalamarı ve balık kebabı oldukça lezzetlidir.

Yorum Bırak

E-mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.