Blog

renovated old town architecture by river
yazar | Şubat 20, 2023 | 0 Comments

Türkiye’nin En İyi 13 Balık Restoranı

Türkiye, Akdeniz, Ege ve Karadeniz gibi su kaynaklarıyla dolu bir ülke olduğundan, deniz ürünleri ve balık yemekleri konusunda oldukça zengin bir mutfak kültürüne sahiptir. İşte Türkiye’nin en iyi 13 balık restoranı hakkında bilmeniz gerekenler.

 1. Balıkçı Kahraman, İstanbul: Balıkçı Kahraman, İstanbul’un Balıkpazarı semtinde bulunur ve lezzetli mezeleri ve taze deniz ürünleriyle ünlüdür.
 2. Giritli Restaurant, İstanbul: Giritli Restaurant, Türk ve Yunan mutfağının harmanlanmasıyla hazırlanan lezzetli balık yemekleri sunar. İstanbul’da beş farklı şubesi bulunur.
 3. Ferdi Baba Restaurant, İstanbul: Ferdi Baba, İstanbul’daki en eski balık restoranlarından biridir ve taze balık yemekleri ile ünlüdür.
 4. Ege Balıkçısı, İzmir: Ege Balıkçısı, İzmir Körfezi’ndeki taze deniz ürünleriyle ünlü bir restorandır.
 5. Şahin Balık Evi, İzmir: Şahin Balık Evi, İzmir’deki en ünlü balık restoranlarından biridir ve taze balık yemekleriyle ünlüdür.
 6. Körfez Restaurant, Bodrum: Körfez Restaurant, Bodrum’da deniz kenarında yer alır ve lezzetli balık yemekleri ve mezeleri sunar.
 7. Çiya Sofrası, İstanbul: Çiya Sofrası, İstanbul’daki en ünlü restoranlardan biridir ve Türk mutfağının farklı lezzetlerini sunar. Balık yemekleri de menüde yer alır.
 8. Köşebaşı, İstanbul: Köşebaşı, İstanbul’un farklı semtlerinde birçok şubesi olan bir restorandır ve taze balık yemekleriyle ünlüdür.
 9. Mavi Balık, İstanbul: Mavi Balık, İstanbul’un Etiler semtinde yer alır ve taze balık yemekleriyle ünlüdür.
 10. İmbat Restaurant, Antalya: İmbat Restaurant, Antalya’da Kaleiçi’nde yer alır ve taze deniz ürünleri ve balık yemekleri sunar.
 11. Park Fora, İzmir: Park Fora, İzmir’in en ünlü balık restoranlarından biridir ve deniz kenarında yer alır.
 12. Tarihi Karaköy Balık Lokantası, İstanbul: Tarihi Karaköy Balık Lokantası, İstanbul’un Karaköy semtinde yer alır ve taze balık yemekleriyle ünlüdür.
 13. Sunset Restaurant, Bodrum: Sunset Restaurant, Bodrum’da deniz kenarında yer alır ve lezzetli balık yemekleri ve mezeleri sunar.

Yorum Bırak

E-mail Adresiniz Yayınlanmayacaktır.